vasárnap 18 április 2021

Írta: FKATI - vasárnap 18 április 2021 - 20:39:00 |

Dicsértessék a Jézus Krisztus!

Kedves olvasó! Szeretettel köszöntöm, a Miskolc Martinkertváros Jézus Szíve Római Katolikus Plébánia honlapján! Oldallagosan ellátott plébániák: Görömböly, Szirma, Filia:Kistokaj

Tekintsen be plébániánk életébe!

A hírek, események Isten elsőbbségét, és az egyház tanítását hirdetik: szentmisék, szentségimások, ünnepi szertartások és a bűnbánattartás rendjét.
Megtalálhatók a közérdekű információk, közelgő programok, és hírt adunk a közösség elmúlt eseményekről is.
Szolgáljon honlapunk arra, hogy mindennapjaink forgatagában tudatosítani tudjuk hovatartozásunkat és megvalósulhasson közöttünk amit Jézus imában kért:

"Legyetek mindnyájan egyek!"(Jn 17, 21)

Honlapunk minden látogatójának tartalmas időtöltést kívánok!

Tóth István
plébános

Április 18. Húsvét 3. vasárnapja

EVANGÉLIUM Szent Lukács könyvéből

Abban az időben: Az (Emmauszból visszatért) tanítványok beszámoltak az úton történtekről, meg arról, hogyan ismerték fel Jézust a kenyértöréskor. Míg ezekről beszélgettek, egyszer csak megjelent köztük (Jézus), és köszöntötte őket: „Békesség nektek!” Ijedtükben és félelmükben azt vélték, hogy szellemet látnak. De ő így szólt hozzájuk: „Miért ijedtetek meg, és miért támad kétely a szívetekben? Nézzétek meg kezemet és lábamat! Én vagyok. Tapintsatok meg és lássátok! A szellemnek nincs húsa és csontja, de amint látjátok, nekem van.” Ezután megmutatta nekik a kezét és a lábát. De örömükben még mindig nem mertek hinni, és csodálkoztak. Ezért így szólt hozzájuk: „Van itt valami ennivalótok?” Adtak neki egy darab sült halat. Fogta és a szemük láttára evett belőle.
Aztán így szólt hozzájuk: „Ezeket mondtam nektek, amikor még veletek voltam. Be kell teljesednie mindannak, amit rólam Mózes törvényében, a prófétákban és a zsoltárokban írtak.” Ekkor megnyitotta értelmüket, hogy megértsék az Írásokat. Majd így folytatta: „Meg van írva, hogy a Messiásnak szenvednie kell, és harmadnap fel kell támadnia a halálból. Nevében megtérést és bűnbocsánatot kell hirdetni Jeruzsálemtől kezdve minden népnek. Ti tanúi vagytok ezeknek. Én meg kiárasztom rátok Atyám ígéretét.” Lk 24,35-48

Uram, Jézus Krisztus! Megerősítem irántad való szeretetemet és minden nap meg akarom azt vallani előtted. Légy velem, hogy szüntelenül megújuljak a szeretetben, s azt ne csak szavaimmal, hanem cselekedeteimmel és egész életemmel is kifejezzem. Hálával gondolok arra, hogy te szeretetből feláldoztad életedet értem és minden emberért. Elkötelezem magamat, hogy én is az önzetlen és önfeláldozó szeretet útját fogom járni. Segíts, hogy irántad való szeretetből mindent megtegyek üdvösségemért. Uram, te légy bennem a szeretet!

Nyomtatóbarát változat